Duyurular  

BRHD BÜYÜK SERGİ

BRHD

BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTRAŞLAR DERNEĞİ
47. Yıl Büyük Sergisi

10 - 19 NİSAN 2017

Açılış : 10 Nisan 2017 Pazartesi - Saat : 18:30


ÇANKAYA BELEDİYESİ
Çağdaş Sanatlar Merkezi


BASIN BÜLTENİ
    
    BRHD’ NİN 47. YIL SERGİSİ 10-19 NİSAN’DA ANKARA’DA
    ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ’NDE DÜZENLENECEK SERGİNİN 
    AÇILIŞINDA BRHD ÖDÜLLERİ DE VERİLECEK

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin geleneksel hale gelen yıllık sergilerinin 47’incisi, bu yıl yine Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla 10-19 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi salonlarında gerçekleştirilecek serginin 10 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’deki açılış töreninde, derneğin sanata ve sanatçıya katkı ödülleri de verilecek. Sergiye, dernek üyesi 176 sanatçı çeşitli eserleriyle katılıyor.19 Nisan’a kadar açık kalan sergi sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.


Ülkemizde plastik sanatlara önemli katkılarda bulunan ve eserleriyle bu sanatın günümüze taşınmasında, yaygınlaşmasında büyük rol oynayan sanatçılarımızın çabalarıyla kurulan, 47 yıldır da tüm olanaksızlıklara rağmen varlığını sürdüren derneğimiz, geleceğe kalıcı bir eser daha bırakmak adına düzenlediği bu sergiyle bir kez daha sanatseverlerin karşısında. 

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin (BRHD), Türkiye’de plastik sanatların gelişmesi amacıyla yürüttüğü çalışmalar uzun bir süredir aralıksız devam etmektedir. Bu süre, genç cumhuriyetimizin yaşıyla kıyaslandığında belki kısa gibi gelebilir. Ancak, kurulduğumuz dönemde başkentte herhangi bir sanat galerisinin olmaması ve diğer olanaksızlıklar da göz önüne alındığında, Cumhuriyetin, Batılı ülkelere kıyasla kısa tarihi geçmişe sahip sanat faaliyetlerinin içinde derneğimizin faaliyetlerinin yeri yadsınamaz.

Avrupa kültüründe sanata olan ilgi, verilen değer, uzun yıllardır artarak sürekliliğini devam ettirmiş ve kent müzeleri ile taçlandırılmıştır. Buna karşın bizim gibi geri bıraktırılmış ülkelerde hakim olan sanat anlayışı, hükümetlerin sanat politikalarına da yansımış ve nihayetinde günümüzde hepimizin gözlemlediği üzere en zor süreçlerden birinden daha geçmeye çalışmaktadır.  Türlü zorluklara rağmen derneğimiz, değerli yazarımız Sabahattin Eyüboğlu’nun ‘’Gerçek sanat zaten, kötü koşullara inat, insanların kaderini değiştirme, daha aydın kafalar ve yürekler yaratma, dünyamızı saran karanlığı yenme çabasıdır’’ sözünde de dile getirdiği gibi sanatı ve sanatçıyı yaşatma ve yüceltme yolunda çalışmalarını sürdürecektir.

Ne yazık ki ülkemizde bu tür sanatsal etkinlikleri düzenlemeye çaba gösterirken herhangi bir devlet desteği ya da motivasyonu ile nadiren karşılaşılıyor. Burada bazı yerel yönetimlerin, sergilerimize mekan sağlamak, organizasyona yardımcı olmak gibi verdikleri desteğe dikkati çekmeden geçemeyiz. Bu bağlamda, her daim sanatın ve sanatçının yanında duran Çankaya Belediyesi’nin ayrı bir yeri bulunmakta. Destekleri sayesinde Ankara’da sanatın sıcak, büyülü ve kaynaştırıcı etkisini görmek mümkün olabiliyor.

BRHD Yönetim Kurulu, bu yıl, kurumsal ödülünü Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a, sanata katkı ödülünü de, sanata ve sanatçıya desteğinden ötürü ART Ankara Sanat Fuarının düzenleyicisi ATİS Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül’e vermeyi uygun görmüştür.
Sanatın sıcaklığını, birleştirici özelliğini ortak paydalarda buluşmanın ve paylaşmanın heyecanını tüm sanatseverlerle birlikte Anadolu’nun en ücra köşelerinde de yaşamak ve yaşatmak dileğiyle…

HÜSEYİN YILDIRIM

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar
Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

url

BRHD BÜYÜK SERGİ DUYURUSU

SAYIN ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE..

İsim Listesi İçin Tıklayınız


BRHD 47.YIL SERGİMİZ 10­-19 NİSAN 2017 TARİHLERİ ARASINDA "ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİNDE" GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN SERGİMİZE KATILACAK ÜYELERİMİZİN AÇILIŞIMIZ 10 NİSAN 2017 TARİHİNDE SAAT 18.00'DE YAPILACAKTIR.

SERGİ TAKVİMİNİN AKSATILMAMASI İÇİN,  SERGİYE KATILACAK OLAN ÜYELERİMİZ, SERGİ KATALOĞUNDA YER ALMASINI İSTEDİĞİ BİR ESERİNİN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKTE ÇEKİLMİŞ GÖRSELİNİ, KİŞİSEL FOTOĞRAFINI, ESERİN ADI, TEKNİĞİ VE ÖLÇÜLERİ, 100 KELİMEYİ GEÇMEYEN ÖZGEÇMİŞİNİ (TÜRKÇE­İNGİLİZCE) SERGİ KATILIM BEDELİNİN 150 TL(Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği) BANKA DEKONTUNU DERNEĞİMİZİN E­MAİL ADRESİNE ( brhd1970@gmail.com) ( BANKA DEKONTUNUN ÜZERİNE İSİM YAZMAYI UNUTMAYINIZ )

28 ŞUBAT 2017 TARİHİNE KADAR GÖNDERMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. SERGİ HAZIRLIKLARI 8-9 NİSAN 2017 TARİHLERİNDE YAPILACAK, ANKARA DIŞINDAN KATILAN ÜYELERİMİZ ESERLERİNİ ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ(Kennedy Cad.No.4 Kavaklıdere) ADRESİNE 8-9 NİSAN 2017 TARİHLERİNDE ULAŞACAK ŞEKİLDE GÖNDERMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLEKLERİMİZLE SEVGİ VE SAYGILAR.

BRHD YÖNETİMİ

logo

BRHD 47. Büyük Sergi Duyurusu

Sayın Üyelerimiz, Derneğimizin her yıl düzenlediği ve adeta bir sanat şölenine dönüşen ve çok ilgi gören sergimizin 47.yıl dönümünü 10/19 NİSAN 2017 tarihinde yapıyoruz. "ÇANKAYA BELEDİYESİ ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİNDE"

GERÇEKLEŞTİRİLECEK AÇILIŞIMIZ 10 NİSAN 2017 TARİHİNDE YAPILACAKTIR. SERGİ HAZIRLIKLARI 8-9 NİSAN 2017 TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR, Hepimizin bildiği gibi bu sergiler; bireysel çalışmaların dışında aynı çatı altında toplanmanın sorumluluk duygusu ve çok sesliliğin getirdiği güzel bir uyumu sergilemektedir. Her etkinliğimize coşkuyla katılan, desteklerini esirgemeyen üyelerimize Teşekkür ederiz.

Katılımcı üyelerimizin dikkatine; Sergileme alanında her katılımcıya (heykel - seramik - cam eserler hariç) ayrılan tahmini kullanım alanı 2 Metre dir. Her üye bu alanı göz önünde bulundurarak kısa kenarı 1m. den küçük, uzun kenarı 2 m. den büyük olmamak şartı ile bir adet büyük eser sergileyebilir (baskı ve suluboyalar için ölçü sınırlaması yoktur). Kavramsal veya video eseri ile sunum yapacak üyemizin sergilenecek mekanın uygunluğu açısından yönetime çalışması ile ilgili bilgi vermesi gerekmektedir.

Verilen süre içerisinde katılımcı üyemizin BRHD adresine göndermesi gereken belgeler:

a)-Sergi kataloğunda yer almasını istediğiniz bir eserinizin yüksek çözünürlükte çekilmiş bir görseli kişisel fotoğrafınız CD içinde posta ile veya derneğimizin e-mail adresine. (brhd1970@gmail.com)

b)-100 kelimeyi geçmeyen Türkçe özgeçmişiniz ve İngilizce çevirisi, ancak değişiklik istemeyenler geçen yıl katalogda yer alan aynı metni ve kişisel fotoğrafı kullanabilirler .

c)-Sergi katılım bedelinin 150 TL- Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneğinin banka hesabına yatırıldığını gösterir banka dekontu. 

Eserin adı, tekniği ve ölçüleri mutlaka yazılmalıdır. Satılacak eserlerin satış bedeli üstünden BRHD ye %20 bağış alınacaktır.Sergi takviminin aksamaması için istenilen belgelerin en geç 28 Şubat 2017 tarihine kadar gönderilmesi gerekmektedir.

Ayrıca katılımcı listemiz brhd.org.tr sitesinde yayınlanacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi genel kurul kararı uyarınca sergimize katılabilmek için üyelerimizin aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.

ADRESİMİZ:

Hüseyin YILDIRIM /Kardelen Mahallesi 2060 Cadde. Çağlar Çarşısı 6/22 Yenimahalle - Batıkent / ANKARA Tel. 0 533 394 26 58

BİLGİ İÇİN

DERNEK TELEFONU

Nadire ÖZBEK : Genel Sekreter Tel: 0 553 855 1970 Tel: 0 532 332 70 63

Muhasip : Erol PELİOĞLU Tel: 0 532 244 06 25

Banka Hesap Bilgileri (Ücretler banka hesabına yatırılırken Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği açık olarak yazılmalıdır.)

Birleşmiş Ressamlar ve Heyketraşlar Derneği adına

İş Bankası Yenişehir Şubesi

ANKARA4218-0069484TR940006400000142180069484

( BANKA DEKONTU ÜZERİNE İSİM SOYİSİM YAZMAYI UNUTMAYINIZ )

NOT: KATILIMCI ÜYE LİSTEMİZİ OLUŞTURMAK VE KATALOG HAZIRLIĞI İÇİN ÜYELERİMİZİN BİZE BİLGİLERİNİN BELİRTİLEN TARİHİ GEÇMEMELERİNİ VE ÖZGEÇMİŞLERİNİN YÜZ KELİMEYİ AŞMAYACAK ŞEKİLDE GÖNDERMELERİ ÖNEMLE RİCA EDERİZ. İYİ ÇALIŞMALAR. SEVGİ VE SAYGILAR.

url

SAYIN ÜYELERİMİZE

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği genel kurulunda, şartlı bağış adı altında yönetim kuruluna sanatçı üyelerden dernek binası alımı için en az bir adet kısa kenarı 50 cm nin altında olmamak şartı ile bir eserini bağışlaması ve bundan elde edilecek gelirle ofisimizin alınması hedeflenmiştir. 

Eser teslimi için Medya Sanat Galerisi uygun görülmüştür.Bağış eserleri, BRHD web sitemizden (www.brhd.org.tr ) takip edebilirsiniz. 

Bir yerimizin olması en büyük temennimizdir Eserlerini bağışlayan sanatçı üyelerin isimleri,büyük sergi kataloğun da yayınlanacak,binamız olduğunda da plaketle isimler yazılacaktır.

Sanat eseri dışında nakdi yardım yapmak isteyen üyeler,saymanımız Erol Pelioğlu ile temasa geçebilirler. (0 532 244 0625) Yapılacak bu işlemlerin ivedilikle yapılması siz üyelerimizin duyarlılığıyla hız kazanacaktır. Dernek adına alınan 0 553 855 1970 numaralı cep telefonu ,genel sekreter, Nadire Özbek'te bulunacağından gerek görüldüğünde iletişime geçilebilir. Siz üyelerimize ait web sitemiz ülkemiz ve yurtdışından yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Sizlere ait özgeçmişlerin ve görsellerin yenilenmesi için,Anıl Lokman ile temasa geçip kendinize ait bölümlerin güncellenmesini sağlayabilirsiniz. 

Anıl Lokman iletişim : anillokman@live.com 

Medya Sanat Galerisi - Ayşe Arkün : Üsküp caddesi (Çevre sok.)No:35 Zemin kat (Ankara Gazeteciler Cemiyeti Altı) Çankaya /ANKARA Tel : 0532 683 19 21 

BRHD Duyuru

ust_cizgi
Sayın Üyeler,
IMG_989033-EFE821-5D1C79-33DE84-41649B-44C015

Hüseyin Yıldırım

Derneğimize yapmış olduğu katkılar ve başarılı çalışmalarından dolayı Sayın,Mehmet Ali Doğan ve yönetim kuruluna teşekkür ederim.
Dernek yönetimine talip olduğumuz andan itibaren 46 yıldır oluşumu dört gözle beklenen çalışmaların başında derneğimiz adına bir konut-daire-ofis edinme hayali vardı.
İlk olarak yapacağımız çalışma bu yöndedir.
Yapacağımız İkinci çalışma ise, merkezi Ankara’da olan derneğimizin sanat etkinliklerini Ankara dışına taşıyarak, yurdumuzun değişik illerinde sergiler ve etkinlikler olacaktır.
Üyelerimizin yönetim kurulu ile iletişimini sağlamak, genel duyurular ve bilgilendirmeler yapmak amacıyla, derneğimiz adına bir cep telefonu ve hat alınması üçüncü çalışmadır.
Aidat ödemelerinin düzenli olabilmesi için her yılın Ocak ayında banka kanalıyla otomatik ödenmenin sağlanması düşünülmektedir.
Bilgilerinize.
BRHD Yönetim Kurulu Adına,
Başkan
Hüseyin YILDIRIM