Sanatçılar  

NEVZAT CAN

1945 yılında Ankara’ da doğdum. Eğitimimi Ankara’ da tamamladım. Çalışma hayatımı ise 2000 yılında Maden tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nden emekli olarak noktaladım.

Ortaokul yıllarında başlayan resim sanatına olan tutkum lise yıllarında kıymetli hocalarım; sayın Cemal Bingöl, sayın Cemal Güvenç ve sayın Bahattin Akay’dan aldığım eğitimle daha da bir anlam kazandı.

Çalışmalarımı, karakalem ve yağlıboya olarak başta Atatürk olmak üzere, portre, manzara ve natürmort konularında sürdürmekteyim.

İlk kişisel sergimi “Atatürk Portreleri” olarak 2013 yılında açtım. Çok sayıda karma sergiye katıldım.

Uzun yıllar sayın Hızır Teppeev atölyesinde devam ederek çok değerli bilgiler edindiğimi söylemeliyim.  Halen çalışmalarıma kendi atölyemde devam etmekteyim.

 

I was born in 1945 in Ankara. I completed my education in Ankara. I completed my work life in 2000 by retiring from the General Directorate of Mineral Research and Exploration.

My passion for the art of drawing and painting had started middle school years. My art life become more meaningful with Mr. Cemal Bingöl, Cemal Güvenç and Mr. Bahattin Akay.

My Works as charcoal pencil and oil painting. At first Atatürk, landscape and still life are being carried out until today

The first exhibition “Portraits of Ataturk” as i opened in 2013. I participated in numerous group exhibitions.

I learn a lot of valuable information at the Hızır Teppeev workshop continued for many years. I continue my Works in my own studio.