Sanatçılar  

YUNUS TEKİN

Yunus Tekin 1979 Dünya’da doğdu. 2001 yılında Süleyman Demirel Güzel Sanatlar Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldular. İstanbul Artist 2000 ve sonrasında 2001 TRT Uluslararası Resim ve Seramik Yarışmasında ödül aldılar.2001 senesinde A.B.D Philadephia’ya taşınan ve resim alanındaki çalışmalarına devam eden ressam ve heykeltraş yunus tekin sanatın altın kenti olarak nitelendirilen CANADA Toronta’da faaliyetlerini sürdürdüler. Yurtdışı seyahatlerinin ardından Türkiye’nin en büyük Ege Bölgesi’nin tek ve şehirlerinin ilk sanat merkezini 3000 m2 lik tarihi mekanda açarak görsel ve yazılı medya’da ”Donkişot”,’’Bozkırda Açan Sanat Çiçeği’’ünvanlarını alarak bir ilke daha imza attı. Bu dönem içerisinde birçok ünlü sanatçıya ev sahipliği yapmalarının yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı devlet protokolünü ağırladılar. Branşları dışında da sanatın birçok dalında faaliyet gösterdi. Dünya resim sanatı literatüründe birçok alanda bir ilki gerçekleştirdi.

Başına buyruk Emreyunus, karışık teknikle ortaya koyduğu eserlerinde çarpıcı tarz ve yenilikçi modern yorumlarıyla, dünya sanatının farklı disiplinlerinden birçok ünlü ismin beğenisini ve hayranlığını kazanmalarına rağmen sanatçı yada tasarımcı kategorilerinden birine hapsedilmeyi reddediyor. Tasarım döngüsünün kendiliğinden oluşan sezgisel bir süreç olduğuna inanıyor.Ortaya koyduğu radikal eseriyle beş duyuya sesleniyor. Deneysel, sınır tanımaz ve gizemli.

Sanatçının eserleri Ankara Milli Kütüphane Koleksiyonu`nda, yurtiçi ve yurtdışında resmi kurumlarda ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır. Emreyunus, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği B.R.H.D ve Dünya Sanat Olimpiyatları Derneği W.A.G Üye’sidir.

İletişim

info@emreyunus.com
Emreyunus”Yunus Tekin”
OFIS/: Sahilyolu C.Yalı M.Yasemin Yalı N3 Dragos İSTANBUL