Sanatçılar  

İLKNUR ŞEN

Samsun Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü Prof.Fikri Cantürk atölyesinden mezun oldu.Eskişehir Anadolu üniversitesinde lisans tamamladı.Bir kişisel serginin yanısıra birçok ulusal karma sergilere katıldı.Birçok eseri sanatseverlerin duvarlarında yer almaktadır.Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği(BRHD) ve Sanat Eğitimcileri Derneği(SEDER) üyesidir.

Çalışmalarında figür-mekan ilşkisine yer vermiştir.İnsan figürlerinin yoğun olarak yer aldığı çalışmalarında mekanlar belgesel bir nitelik taşımaktadır.Sanatçıçalışmalarını şöyle yorumlamaktadır."Cafe ve kahvehanelerimde ki her insanın aslında şiirsel bir öyküsü var.ve ben bir gün oöyküleri tuvallerime yansıtmak istiyorum.

Halen Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı ANKÜ KOLEJ de  görsel sanatlar öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

ust_cizgi

İlknur Şen finished Samsun Education Institution Department of Art, the studio of Prof. Fikri Cantürk. She graduated from Eskişehir Anadolu University. She attended several national group exhibitions in addition to a solo exhibition. Many of her works of art are on the walls of art-lovers. She is a member of the association of Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar (BRHD) and the association of “Sanat Eğitimcileri” (SEDER).

She has used the relation of figure and space in her works. In her works, which human figures take place intensively, the spaces have a documental characteristic. The artist defines her works as “ Every person in cafes and coffeehouses has a poetical story. And one day I want to reflect those stories. “

She still goes on working as a teacher of art at Ankara University Foundation School.