Sanatçılar  

RÜVEYDA TERKEŞLİOĞLU

1966 - Kadirli/OSMANİYE/TÜRKİYE

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünden1995 yılında mezun oldu, aynı bölümden 2004 yılında, yüksek lisans derecesini aldı. 2008 yılında, Sanatta Yeterlilik programına özel öğrenci olarak kabul edildi.

2007-2000 yılları arasında, Van/Erciş’te Sınıf, İngilizce ve Resim öğretmenliği yaptı; Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde hem çağdaş sanat eserleri depoları hem de ulusal ve uluslararası sergiler sorumlusu olarak çalıştı, Devlet Seramik, Heykel ve Resim Yarışması Sergileri Küratör’lüğünü yaptı.

2009 yılında, Japonya’da düzenlenen “Ortadoğu Bölgesi Müzecilik Eğitim Programı” bursunu kazandı; Küratör ve Müze Eğitimi kapsamında, müzeler (Modern Sanatlar, Arkeoloji ve Etnografya) ve galerilerde çağdaş sanat eserlerinin ve tarihi eserlerin; depolanması, korunması ve sergilenmesi ile ilgili dersler aldı. Ulusal ve Uluslararası bir çok sergi, sempozyum ve çalıştaya katıldı. Kişisel sergiler açtı. 2000 yılından bu yana, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın farklı birimlerinde çalışan Rüveyda TERKEŞLİOĞU; aynı zamanda, Hacettepe Üniversitesi doktora programına ve sanat çalışmalarına devam etmektedir.