Aslı Özen

 

 

1956 'da Trabzon’da doğdu.  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi resim bölümünü bitirdi. Emekli olduktan sonra, Özel Sanko Okullarında  17 yıl görev yaptı. 2004 yılından  itibaren Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyeliğini ve küratörlüğünü yürütmektedir.
 Sosyal içerikli figüratif konuları, mekan figür bağlantısı kurarak çalışmakta, yöresel doku  olan keşan ve peştamalı evrensel kaygılar içerisinde sanatsal ögeler kullanarak ifade etmektedir. 
1. ve 2. Uluslararası Gaziantep Ressamlar Buluşması'nın koordinatörüdür. 22 kişisel sergi açmış olup, 100 den fazla karma sergi, ulusal ve uluslararası  çalıştay, sanat festivali  ve birçok sanat fuarına Katılan sanatçının eserleri; Çorum müzesi ,Girne Amerikan  Üniversitesi, Datça (UKKSA) Uluslararası Kinitos Kültür Sanat Akademisi  Çalıştayı,  Uluslararası Çoruh Plastik Sanatlar Çalıştayı, Uluslararası Ferko Art Sanat Sempozyumu, Uluslararası Bulgaristan Velingrat çalıştayı  ,Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çalıştayı  ,Konya Karatay Üniversitesi Uluslararası Sanat Çalıştayı, Trabzon Uluslararası  Femin Art Çalıştayı , Uluslararası Gaziantep Sanko Sanat Galerisi  Çalıştayları koleksiyonlarında ,özel galeriler, yurt içi  ve yurt dışındaki bir çok koleksiyonerde  bulunmaktadır. BRHD ve KPSD üyesidir. 1992 Gaziantep Valiliği Amblem yarışması 1. lik  ödülü  sahibidir.

 

 

 

 İletişim/Contact
Atölye Adres / Address


Web / EmailTelefon / Phone

Sosyal Medya / Social Media

 Paylaş/Share
Hollanda Caddesi No 44 / 1 Yıldızevler Çankaya Ankara