Aynur Albayrak

 

1983 yılında A.Ü. Ziraat Fakültesi, Peyzaj Mimarisi Bölümünden mezun oldu.

1990 yılında Aytül Şekercioğlu ile resim çalışmalarına başladı.

1992-1995 yıllarında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Mimarlık ve Tasarım Fakültesinde Halil Akdeniz, Hayati Misman ve Deborah Semel ile resim ve desen atölyelerinde uygulamalı ve teorik derslere devam ettikten sonra 1996-1998 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Zahit Büyükişleyen, Veysel Günay resim ve desen atölyelerinde uygulamalı, Zafer Gençaydın ve Kaya Özsezgin’den de teorik dersler aldı.

2000 yılında Vedat Örs ile atölye çalışmaları yaptı.

2001 yılında İskoçya Scott Watt üniversitesi, Edinburgh College of Art’ta George Baselitz atölyesi mezunu Margharet Hunter ile teorik ve uygulamalı resim çalışmaları yaptı.

2002 yılında Sait Rüstem Sanat Okulunda heykel ve desen çalışmalarını sürdürürken İtalya Galilei Okulu Sanat Tarihçisi Rafaello Bocciolini ile Floransa ve Siena’daki müzelerde sanat tarihi çalışmaları yaptı.

1998- TRT2 Dört Mevsim Kadın / Düşünce Mozaiği, 2000-TRT2 Düşünce Mozaiği  bağımsız sanat programlarını tasarladı, sundu. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği üyesi olan sanatçı, karma ve kişisel, yurtdışı-yurtiçi olarak toplamda 29 sergi açmıştır.

After graduation from Ankara University, Faculty of Agricultures as a Landscape Architect in 1983, Aynur started her painting studies with Aytül Şekercioğlu in 1990.

Aynur Albayrak attended the applied and theoretical courses in painting and drawing workshops of Halil Akdeniz, Hayati Misman and Deborah Semel at Bilkent University, Faculty of Fine Arts, Architecture and Design, between 1992-1995. Then she attended applied courses in painting and drawing workshops of Zahit Büyükişleyen, Veysel Günay and theoretical courses of Zafer Gençaydın and Kaya Özsezgin between 1996 and 1998 at Hacettepe University Faculty of Fine Arts. She performed workshop studies with Vedat Örs in 2000. In 2001 she went to Scotland, Edinburgh College of Art and attended the “Figure in Composition” workshop of Margaret Hunter who is a graduate of George Bazelitz Workshop. In 2002 she made History of Art studies with Italy, Galilei School History of Art teacher Rafaello Bocciolini in the museums of Florance and Siena while continuing her sculpture studies at Sait Rüstem School of Art.  In 1998, she designed and presented “Four seasons woman / Mosaic of thought” Tv programmes in TRT2. As a member of United Painters and Scuptors Association and International Association of Art, she had 29 personal and public exhibitions both domestic and abroad. 

 

 

 İletişim/Contact
Atölye Adres / Address


Web / EmailTelefon / Phone

Sosyal Medya / Social Media

 Paylaş/Share
Hollanda Caddesi No 44 / 1 Yıldızevler Çankaya Ankara