Galeri sergi başvuruları

BİRLEŞMİŞ RESSAMLAR VE HEYKELTRAŞLAR DERNEĞİ
 TUĞRUL VELİDEDEOĞLU SANAT GALERİSİ YÖNETMELİĞİ


a) Galerimizde sergi açmak isteyen üyelerimiz iletişim bilgilerinin de olduğu dilekçeyi Yıldızevler Mah.  Hollanda caddesi 44/1 Çankaya-ANKARA Dernek adresine gönderebilir ya da Yönetim Kurulu üyelerimize elden teslim edebilir.

b) 2 yıllık görev süresi olan Yönetim Kurulu, ağustos ayı içerisinde gelen başvurular içerisinden kura sonucu sergi sezonu takvimini belirler. İptal edilen sergi başvurularında, yedek üyelere teklif edilir. Galerilerde açılacak sergilerin her türlü giderleri sergiyi düzenleyen üyeye aittir.

c) Serginin günlük tutarı 50 TL dir. Sergi süresi 2 haftadır. Eser satışından %20 komisyon alınır. Sergi bitiminde üyeler bağış makbuzu karşılığında ücret öder.

d) Sergi davetiyesi ve sergi açılış kokteyli Yönetim Kurulunun belirlediği standartlarda yapılır. 

e) Sergi açan üye 3 yıl sergi açamaz.

f) Galerimiz pazartesi hariç, her gün 10.00 - 19.00 saatlerinde açıktır.

g) Sergi açanlar, sergi süresince sergi kapsamı dışında galeride herhangi bir faaliyet veya gösteride bulunamazlar.

h) Sergilenen eserler, serginin kapanmasından itibaren bir hafta içinde geri alınır. Bu süre sonunda alınmayan eserlerin hasar görmesinden veya kaybından   Yönetim Kurulu sorumlu tutulamaz.

i) Sergi sezonunda üye dışında kimse sergi açamaz. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Yönetim Kurulunun onayı ile dernek üyesi olmayanlar sergi açabilir.

j) Aidat ve sergi katılım borcu olanlar sergi açamaz.

Kardelen Mahallesi 2060 Cadde. Çağlar Çarşısı 6/22 Yenimahalle - Batıkent / ANKARA