BRHD 49. yıl büyük sergisi afişi

BRHD
49. YIL BÜYÜK SERGİSİ

15 - 27 Nisan 2019

Kokteyl
15 Nisan 2019 – 18:30

BAŞKENT SANATLA NEFES ALIYOR
RESSAM VE HEYKELTRAŞLAR, BRHD’NİN 49. YIL SERGİSİNDE BULUŞACAK
160 SANATÇININ 500’E YAKIN ESERİ, 15 NİSAN’DA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ’NDE SERGİLENECEK
YILIN SANAT ÖDÜLÜ YALÇIN GÖKÇEBAĞ’IN

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği, Ankara’nın sanat etkinlikleri içinde artık klasikleşen ve başkente sanatla nefes aldıran yıllık sergilerinin 49’uncusunu gerçekleştirecek.
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 15 Nisan’da düzenlenecek bir törenle açılacak sergide, ressam Yalçın Gökçebağ’a yılın sanat ödülü verilecek.
BRHD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yıldırım, derneğin üyesi 160 ressam ve heykeltraşın 500’e yakın eserle katılacağı serginin 27 Nisan’a kadar açık kalacağını bildirdi. Ressam Hüseyin Yıldırım, 49. yıl sergisini şöyle değerlendirdi: “Sanatçılarımızın düşsel penceresinden yeniden yaratılan, sevgi ve barışın hakim olduğu yeni bir dünyaya yelken açıyoruz. Ülkemizin sanatla aydınlığa kavuşacağının bilincinde

olan bizler, çağdaş ve evrensel eserlerimizle, tüm sanatseverleri Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde buluşturuyoruz.
Bu etkinliğin oluşumunda, Ankara’da sanatın ve sanatçının en büyük destekçilerinden Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen nezdinde Çankaya Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz.
Sergimize, çağdaşlığı ve modern dünyayı algılamak, sanatın büyülü gücünü yüreğinde hissetmek, izlerken renklerin ve biçimlerin arasında kaybolmak isteyen herkesi bekleriz.”

YALÇIN GÖKÇEBAĞ’A ÖDÜL

Hüseyin Yıldırım, BRHD Yönetim Kurulu’nun, bu yılın sanat ödülünü
ressam Yalçın Gökçebağ’a vermeyi uygun bulduğunu açıkladı. Gökçebağ’a ödülü, 15 Nisan günü saat 18.00’deki açılış töreninde verilecek.
Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, sergi süresince ayrıca, seramik torna uygulama ve modelden desen çalışmalarının yapılacağını, 20 Nisan günü de, Fatih Kızılcan, Sedef Yavuzalp, Tuğrul Velidedeoğlu ve Zeki Sezer’in katılacağı “Mesleki alan dışında resme gönül verenler” başlığıyla bir de panel düzenleneceğini kaydetti.

Sergiyi Paylaş