Hatice Kılıçaslan “Doğaya Tutunmak”

7-12 Haziran 2024

1965 Yılında İzmir de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi MYO iktisadi ve idari Programlar Bölümü’nden mezun oldu, profesyonel iş yaşamı ve sanat çalışmalarını yirmi yıl birlikte yürüttü.
2004 Yılında Feriha Tuğran atölyesiyle tanıştı ve uzun yıllar dersler aldı. On dört kişisel sergi açtı. Pek çok karma sergi ve sanatsal etkinliklerle birlikte; 2023 yılında Art Ankara 9. Uluslararası Çağdaş Sanat fuarı ve2024 yılında IAAF-İzmir Sanat Fuarına katıldı.
2012 Yılı 12.5efik Bursalı Resim yarışması sergileme ödülü olmak üzere, toplam altı ödülü bulunmakta. Eserleri Efes Müzesi’nde, bazı özel kurumlarda, yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda yer almaktadır.
Eserlerini; kendi içinde bir sistemden oluşan fırça darbeleri, hayal gücü ve çeşitli tekniklerle oluşturur. Çağımızda olan, biten tüm kötülüklere karşın yaşamın güzelliklerini anımsatan resimlerinin ortak paydasında; doğa, tarih ve kültürel değerleri yansıtan sanatçı, çalışmalarımı İzmir’de aralıksız sürdürmektedir. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği üyesidir.

Hatie Kılıçaslan brhd sergi afişi 2