Hayati Aslantaş

" Resim Sergisi "

19 Mart - 1 Nisan 2021

Kokteyl
19 Mart – Saat 10.30

Hayati Aslantaş’ın Resim Sergisini 19 Mart Cuma günü saat 10:30 dan itibaren 1 Nisan tarihine kadar Pazar günleri hariç, her gün 10:30 – 19:00 arası Hollanda Caddesi no 44/1 Yıldızevler, Çankaya – Ankara adresinde görebilirsiniz.

Hayati Aslantaş, 1967 yılında Denizli’de doğdu. İlköğretimini Denizli’de, liseyi İzmir Atatürk Lisesi’nde okudu. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinden 1990’da mezun olduktan sonra bir süre Anadolu’da çalıştı.

Bir tarafta meslek edinme ve yaşam mücadelesi yanında, yazları ve okuldan arta kalan zamanlarda ortaya çıkan resim aşkı İzmir’de ihtisas yıllarında farklı bir aşamaya geçmiştir.

İzmir Resim Heykel Müzesi ve burada tanıştığı sanatçı dostları, baskı ressamı Gültekin Yıldız’ın cesaretlendirme ve yönlendirmeleri resim hayatında en önemli aşamalardan biri oldu.

İzmir’de Şeref Bigalı’dan desen ve kompozisyon dersleri aldı. Ankara’da bir süre Svetlana İnaç atölyesinde desen ve yağlı boya dersleri aldı.

Çalışmalarında daha çok doğa, eski kültür ve günlük yaşama yer verir. Birçok sanatçıda olduğu gibi İstanbul sevgisi ve özlemi önemli bir esin kaynağıdır onun için.

Bir yıl önce pandeminin de etkisiyle resim çalışmalarına hız vermiş ve daha çok yağlıboya tekniği üzerine çalışmaya başlamış ve Yeni Zelandalı sanatçı Andrew Tischler den online dersler almıştır.

7 kişisel suluboya sergisi açan sanatçı, iki de karma sergiye katılmıştır.

Sanatçı çalışmalarını yaşamını sürdürdüğü Ankara’da evindeki atölyesinde sürdürmektedir.

ESERLER

Sergiyi Paylaş