Muharrem Aygün “Resim Sergisi”

9 - 21 Aralık 2022

Muharrem Aygün Sanatçı, 1971 yılında Ankara’da doğdu, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden Bölüm birincisi olarak mezun oldu.
Yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle, ayrıl yıl dalında “Ihsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü” aldı. On beş karma ve yedi kişisel resim sergilerinde bulundu. İlk zamanlar çalışmalarında, Anadolu yazmaları ve kilim motiflerine yer verdi. Bu çalışmalarının adını “Arketip Şeyler” olarak adlandırdı. Önceleri resimlerinde direkt yazma baskı tekniğini uygularken; 2003 sonrası çalışmalarında motifler sadece sembolik olarak var olmaya devam etti. 2003-2015 tarihleri arasındaki çalışmalarını da “Zaman içinde Geometri ve Orgonometri Tadında Şeyler” adıyla adlandırmaktadır. 2015 tarihi ve sonrasında “Bir Dilek Tut”, “Partbaş Günlükleri” adli çalışmalarına yer vermektedir.

Yurt içinde ve yurt dışında özel koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Sanat yaşamı esnasında, resim yarışmalarında jüri ve çalıştaylarda katılımcı sanatçı olarak görev almıştır. Birçok sivil toplum kuruluşları üyesi olan sanatçı, aynı zamanda BRHD üyesidir.