ÜYELERİMİZ

KEMAN
Berrin Veske Merzifonluoğlu

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olan sanatçı, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
Üniversite yıllarında Atilla Galatalı Seramik Atölyesinde seramik, daha sonra İstasyon Sanat Evinde Veysel Günay ile resim çalışmalarına devam etti. Kayıhan Keskinok, Firdevsi Feyzullah gibi değerli hocalardan eğitim aldı. Galeri Sanat Yapım tarafından verilen ileri düzey başarı belgesine ve İtalya Floransa da katıldığı Catherine de’ Medici Uluslararası resim yarışmasında aldığı teknik jüri özel ödülüne sahiptir.
Paris, Brüksel, Amsterdam, Viyana, Budapeşte, Prag, Floransa, Hamburg, Berlin, Köln, Münih, Dresden, Barcelona, Pekin, Şangay, Moskova, Saint Petersburg, Bangkok, New York, Londra, Dublin, Meksika, Havana, Varşova, Riga, Tallinn, Helsinki gibi Dünya kentlerinin müzelerinde araştırma ve inceleme olanağı bulmuştur.
Bugüne kadar 5 kişisel sergi, 24 karma sergi, bir tane uluslararası yarışma (Floranca İtalya) ve 3 tane uluslararası sanat fuarı’na (Art Ankara) katılmıştır.

The artist who graduated from Hacettepe University, Faculty of pharmacy, completed her Master’s degree, in Ankara University
She attended the course of ceramic in Atilla Galatalı Ceramics Workshop, then she began to interest in painting with Veysel Günay in İstasyon Art House in the university years
She received training from the valuable teachers such as Kayıhan Keskinok and Firdevsi Feyzullah.
She has the advanced achievement certificate issued by Galeri Sanat Yapım and also the special technical jury prize at International Art Contest of Catherine de ‘ Medici where she attended in Florence. she obtained the opportunity of the research and investigate in the museums, in the city of the World such as Paris, Brussels, Amsterdam, Vienna, Budapest, Prague, Florence, Hamburg, Berlin, Cologne, Munich, Dresden, Barcelona, Beijing, Shanghai, Moscow, Saint Petersburg, Bangkok, New York, London, Dublin, Mexico, Havana, Warsaw, Riga, Tallinn, Helsinki

So far, he had participated 5 solo exhibitions, 24 group exhibitions, one international competition (Florance Italy) and 3 international art fair (Art Ankara).

Eserleri

Sanatçıyı Paylaş