ÜYELERİMİZ

asker 40X40 AKRİLİK
Bünyamin Ağbal

Bünyamin Ağbal

“Ben Bünyamin Ağbal, 43 yaşındayım. 2001 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünün resim ana sanat dalından mezun oldum. Hitit üniversitesi Bileşik sanatlar Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi aldım. Çeşitli eğitim düzeylerinde öğrenciler için resim öğretmenliği yaparak bu branşta da deneyim kazandım. Karakalem, akrilik boya ,yağlı boya ve doğal boyalar ile karışık teknik üzerine uzmanlaştığım çalışmalarımın yanı sıra, anıt heykeller, cam mozaik çalışmaları ve seramik rölyefler yaptım. Çorum Valiliği, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına  (OKA) sanat danışmanlığı yaptım.2015 yılında Çorum Belediyesi Sanat Müzesi ve Galerisine kurucu müdür olarak görevlendirildim. Halen Çorum Fatih Anadolu lisesinde Görsel sanatlar Öğretmenliği yapmaktayım. Çorum Bahçelievler’deki  atölyemde sanatsal  çalışmalarımı sürdürüyorum. 10 yıldır Devlet kurumlarında öğrencileri özel yetenek sınavlarına hazırlamaktayım. Çeşitli kurumlarda ve özel koleksiyonlarda eserlerim bulunmakta.

Çorum yerel dergileri Bi Dergi ve ilvanlım Dergilerinde Sanatsal yazılar kaleme almaktayım. Kültürel Mirasımızın unutulmaya yüz tutmuş el sanatları konusunda envanter kitap çalışması yaptım. ‘Çorumda Çevresel sanat önerileri’ adında 100 sayfalık katalog kitap çalışması yaparak il ilçe kurumlarının istifadesine sundum.

Kordinatörlükler:

2010-2012  ‘Sılaya Bir Renk Bir İz’ projesi

2011 Hitit uygarlığı Resim ve Seramik Çalıştayı

2011 Hattuşa Taş Heykel Sempozyumu

2011 Çorum’dan Roma’ya Projesi (Roma/İtalya)

Hititler Üniversitede Projeleri

TOOB Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi

Hititler Sanat Topluluğu Ankara Boho Sanat galerisi, Çorum Belediyesi Sanat galerisi ve Boğazkale Sanat Galerisi Sergileri

2019 Hitit Köyü Projesi

2022 37. Hitit Fuar ve Festivali Sanat Buluşmaları

Sanatçı
2017 Şubat – 2018 Mart
ARTAKARA Uluslararası Çağdaş Sanatlar Fuarında  ‘Anadoluda Sanatçı ve galerici olmak’konulu panelde konuşmacı olarak görev aldım.

Birçok karma sergide yer aldım,Hitit mitolojilerini konu aldığım çalışmalar ile ‘Toprak renginde Zaman ötesi ‘isimli kişisel resim sergisi açtı.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eposta
bunyaminagbal@hotmail.com