ÜYELERİMİZ

Fehnur ipek (2)
Fehnur ipek

1964 Artvin doğumlu olan sanatçı, ilköğrenimini Erzurum, orta öğrenimi Ankara’da tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Resim Bölümü’nden 1984 yılında mezun olan sanatçı Türkiye genelinde değişik il ve ilçelerde resim ve grafik sanatlar öğretmenliği yaptı. 2005 yılında kamudaki görevini tamamlayarak aynı yıllarda Ankara’da kurduğu Büyülü Fırça Sanat Galerisinde resim çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve 2 kızı vardır.

26 si kişisel, 52 si karma olmak üzere 78 sergiye katılan sanatçının yurtiçi ve yurtdışında farklı koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

GÖRSED, BRHD, SEDER, IWS üyesi olan sanatçının hedefi resim sanatındaki değişim ve gelişimleri izleyerek tükenmekte olan doğal güzellikleri resim sanatı aracılığıyla yaşatmak ve bu birikimini öğrencileriyle paylaşıp geleceğe taşımaktır.

Fehnur İpek was born 1964 in Artvin-Yusufeli and She completed his primary education in Erzurum and secondary education in Ankara. She who graduated from Gazi University Faculty of Vocational Education in 1984, served in different countries of Turkey. After retiring, she and her husband opened the Büyülü Fırça Art Gallery. She is married and has 2 daughters.

She who participated in 78 exhibitions, 26 of them were personal and 52 of them were mixed, has also paintings in different collections at up country and abroad.

She is a member of GÖRSED, BRHD, SEDER, IWS and her aim is to follow the changes and developments in the art of painting and to keep the depleted natural beauties alive through the art of painting and to share this accumulation with his students and carry them into the future.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Atölye Adresi
Aşağıeğlence mahallesi Mercimek Sokak 20/1 Etlik -K.ören – Ankara
Web
Eposta
fehnuripek64@gmail.com
Sanatçıyı Paylaş