ÜYELERİMİZ

Ferda Efe (8)
Ferda Efe

İlk ve Orta öğrenimini Ankara-Bahçelievlerde tamamladı.
Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun olan Ferda Efe, aynı fakültede asistan olarak çalışırken, ODTÜ Mimarlık Fakültesinde de Lisansüstü programına devam etti.
Mimarlık mesleğinin yanısıra sürdürdüğü desen, yağlıboya, suluboya ve özgün baskı uygulamalarında değerli sanatçılarla birlikte çalışmanın ayrıcalığını ve onurunu yaşadı.
1999 yılında değerli eğitimci, ressam İhsan Çakıcı ile başladığı özgün baskı resim çalışmalarını 2005 yılından bu yana Ankara Orta Doğu Çamlık sitesindeki işliğinde (Yarın’ın Resim İşliği) sürdürmektedir.
4 kişisel “Özgün Baskı Resim” sergisi gerçekleştiren sanatçı çok sayıda yarışmalı, ulusal ve uluslararası karma sergiye katıldı.
Yurtiçi ve yurtdışında resmi ve özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, BRHD ve İED üyesidir.

She completed her primary and secondary education in Ankara-Bahçelievler.
Ferda Efe graduated from the Faculty of Architecture of Gazi University and worked as an assistant in the same faculty. She also continued her postgraduate program at ODTÜ Architecture Faculty.
In addition to her architectural profession, she has enjoyed the privilege and honor of working with valuable artists in her designs, oil paintings, watercolors and original printing practices.
In 1999, she started original printmaking studies with her distinguished educator, painter İhsan Çakıcı and since 2005 she has been working in her own workshop in Ankara (Yarın’ın İşliği).
She performed four personal “Printmaking” exhibitions, she participated in numerous competitions, national and international mixed exhibitions and received prizes. She is a member of BRHD and IED; had several works in local and international private/official collections and museums.

Eserleri

Sanatçıyı Paylaş