ÜYELERİMİZ

NERİMAN KARŞANBAŞ (7)
NERİMAN KARŞANBAŞ Foto

İskenderun’da doğdu. İlk-orta-lise öğrenimini İskenderun’daki okullarda tamamladı. 1995 yılında Gazi Üniversitesi – Mesleki Eğitim Fakültesi – Uygulamalı Resim Eğitimi mezunudur.
2006 yılında; 5Temmuz İskenderun Festivali’nde “İskenderun’da Gün Batımı” adlı Fotoğraf Yarışması’nda “ikincilik”, 2007 yılında Ella Louise “Deniz Tutkusu” adlı Resim Yarışması’nda “ikincilik” ve 2007 yılı 7. Şefik Bursalı Resim Yarışması’nda ise “Sergileme” ödüllerini aldı. 2007 yılı Antalya’da Anteus Derneği ve Orman Bakanlığı’nın düzenlediği “Köprülü Kanyon” adlı Resim Çalıştayı etkinliğinde bulundu.
İstanbul–Beyoğlu ve Beylerbeyi Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü’nde Resim Öğretmeni olarak görev yaptı. 26 yıl MEB’da Resim Öğretmeni olarak çalıştı. 2019 yılında emekli oldu.
Yurtiçinde 11 kişisel ve 34 karma sergiye katıldı.
Resim çalışmalarına Bodrum’da aktif olarak devam eden sanatçı, eserlerinde sıklıkla kullandığı “mor rengi” resimlerinin en belirgin özelliğini oluşturur. İnsanların öldükten sonra ağaca dönüştüklerini imgeler ve bunu da mor ağaçlarına yansıtır. Mor rengin farkındalığı ve etkisiyle, yaşanabilir bir dünya ancak ağaç-kadına ilk öncelikli değer ile mümkün olduğunu vurgular…
MOR renk ile sanatını ve yaşam tarzını oluşturur…

 

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eposta
nerikarsanbas@gmail.com
Sosyal Medya