ÜYELERİMİZ

Rüveyda Terkeşlioğlu (11)
Rüveyda Terkeşlioğlu

Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümünden1995 yılında mezun oldu, aynı bölümden 2004 yılında, yüksek lisans derecesini aldı. 2008 yılında, Sanatta Yeterlilik programına özel öğrenci olarak kabul edildi.
2007-2000 yılları arasında, Van/Erciş’te Sınıf, İngilizce ve Resim öğretmenliği yaptı; Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde çağdaş sanat eserleri depoları hem de ulusal ve uluslararası sergiler sorumlusu olarak çalıştı, Devlet Seramik, Heykel ve Resim Yarışması Sergileri Küratör’lüğünü yaptı.

2009 yılında, Japonya’da düzenlenen “Ortadoğu Bölgesi Müzecilik Eğitim Programı” bursunu kazandı; Küratör ve Müze Eğitimi kapsamında, müzeler (Modern Sanatlar, Arkeoloji ve Etnografya) ve galerilerde çağdaş sanat eserlerinin ve tarihi eserlerin; depolanması, korunması ve sergilenmesi ile ilgili dersler aldı. Ulusal ve Uluslararası bir çok sergi, sempozyum ve çalıştaya katıldı. Kişisel sergiler açtı. 2000 yılından bu yana, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın farklı birimlerinde çalışan Rüveyda TERKEŞLİOĞU; Hacettepe Üniversitesi doktora programına ve sanatsal çalışmalarına devam etmektedir.

Kadirli/OSMANİYE/TURKEY

She received her bachelor’s degree in 1995, and M.A in 2004, at the Ceramics and Glass Department of Hacettepe University Faculty of Fine Arts. In 2008, she was accepted in the Proficiency in Art program as a special student.
She worked as a teacher of English and Painting at primary and secondary school in Erciş/Van between the years of 1997-2000; worked in Ankara State Art and Sculpture Museum as responsible for the storage of contemporary artworks and for national and international exhibitions; and worked as a curator in the State Ceramics, Sculpture and Painting Competition Exhibitions.
In 2009, she won the scholarship of “Museum Training for the Middle East Region” in Japan. As a part of the Curator and Museum Training, she took courses on the storage, preservation and exhibition of contemporary and historical artworks in museums (Modern Arts, Archaeology and Ethnography Museums)and galleries. She has participated in numerous national and international exhibitions, symposiums, workshops; held solo exhibitions. She has been working at various departments of the Ministry of Culture and Tourism since 2000; and continuning to art works and her Ph.D. program in Hacettepe University.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eposta
ruveydart@gmail.com
Tel
0533 384 6067
Sanatçıyı Paylaş