Özge Gökbulut Özdemir

" iki de bir "

11 Şubat - 22 Şubat 2022

Kokteyl
11 Şubat – Saat 18.00 – 20.00

Özge GÖKBULUT ÖZDEMİR’in “iki de bir” isimli kişisel sergisi 11-22 Şubat 2022 tarihleri arasında Birleşmiş Ressamlar ve Heykeştraşlar Derneği Galerisi’nde sanat severlerle buluşuyor.

Özge Gökbulut Özdemir, ikilemler, karşıtlıklar ve parçalar üzerine kurduğu “iki de bir” isimli sergisinde farklı tekniklerdeki çalışmalarını bir araya getirmektedir. Sanatçı, resminde rengin figür kadar somut ve gerçek, doğanın resim kadar soyut ve düş ürününü olduğunu vurgularken, tüm bunların ötesine geçerek hepsinin bir olduğu yerde durmaktadır.

Özge Gökbulut Özdemir
Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2004’te mezun olmuş, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 2007 yılında yüksek lisansını, 2011 yılında doktorasını tamamlamış, 2017 yılında Doçent olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde resim ve fotoğraf dersleri almış, çeşitli atölyelerde desen ve grafik çalışmalarına katılmıştır. 

Sanat sektörü, sanat girişimciliği ve sanatın işletmeye katkısı üzerine yurt içinde ve yurt dışında pek çok konferans vermiş, makaleler yayınlamıştır. Sanatın toplumla buluşması amacıyla kurguladığı projelerini 2016 yılından beri üniversitelerde ve özel kurumlarda gerçekleştirmektedir.

Sanatsal çalışmaları, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, ABD, Yunanistan, Bulgaristan ve Çin dahil olmak üzere 50’den fazla ulusal, uluslararası sergi ve sanat fuarlarında yer almış olup, Resim ve Grafik alanında 5, Bilim alanında 2 ödülü bulunmaktadır. Türkiye ve İngiltere’dekilerden sonra bu 4. kişisel sergisidir.

Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve İngiltere’de Liverpool John Moores University Business School’da misafir araştırmacı olarak araştırmalarına devam etmektedir.

Sergiyi Paylaş