ÜYELERİMİZ

özge gökbulut özdemir, 2021, doğa serisi, 50x50cm, TÜAB
özge gökbulut özdemir

Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2004’te mezun olmuş, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde 2007 yılında yüksek lisansını, 2011 yılında doktorasını tamamlamış, 2017 yılında Doçent olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde resim ve fotoğraf dersleri almış, çeşitli atölyelerde desen ve grafik çalışmalarına katılmıştır. 

Sanat sektörü, sanat girişimciliği ve sanatın işletmeye katkısı üzerine yurt içinde ve yurt dışında pek çok konferans vermiş, makaleler yayınlamıştır. Sanatın toplumla buluşması amacıyla kurguladığı projelerini 2016 yılından beri üniversitelerde ve özel kurumlarda gerçekleştirmektedir.

Sanatsal çalışmaları, İngiltere, Fransa, İtalya, Japonya, ABD, Yunanistan, Bulgaristan ve Çin dahil olmak üzere 50’den fazla ulusal, uluslararası sergi ve sanat fuarlarında yer almış olup, Resim ve Grafik alanında 5, Bilim alanında 2 ödülü bulunmaktadır. Türkiye ve İngiltere’dekilerden sonra bu 4. kişisel sergisidir.

Halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve İngiltere’de Liverpool John Moores University Business School’da misafir araştırmacı olarak araştırmalarına devam etmektedir.  

..

Eserleri

Sanatçıyı Paylaş