ÜYELERİMİZ

Ayten Timuroğlu (3)
Ayten Timuroğlu

1941 Yılında Ankara’da doğdu. 1984 Yılında Devlet Resim Ve Heykel Müzesi’nde başladığı resim çalışmalarını 1985 yılından itibaren Sanatyapım – Kayıhan Keskinok Atölyesi’nde altı yıl sürdürdü.

Değişik il ve ilçelerde yirmibir kişisel sergi açan Timuroğlu pek çok grup ve karma sergiye katıldı. ”Cumalıkızık” adlı tablosu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından satın alınarak, koleksiyonlarına dahil edildi.

Yunanistan- Zervas Art Center’in Selanik, Atina, Girit, Roma, Santorini çalıştaylarına katıldı ve resimlerini sergiledi.

2015 ve 2016 Yıllarında Paris – La Capitale Galeria’da açılan grup sergilerine katıldı.

” Farkına vardıklarım, karşı çıktıklarım ve rastlantılar. Resimlerimde önce Gökovalı Balıkçılar vardı. Sonra aynı yörenin kadınları girdi tuvallerime. Şimdi ise bunların yanı sıra İncir Ağaçları’nı resmediyorum.”

Ankara Kadın Ressamlar Derneği, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği üyesi ve Keskinok Sanat Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Born in 1941 in Ankara. She started painting at State Museum of Painting and Sculpture in 1984. She studied painting at Sanatyapım – Kayhan Keskinok Workshop for six years; starting from 1985.
Timuroğlu had 21 personal exhibitions in different cities and districts of Turkey. She has also participated in many group exhibitions. Her painting named “Cumalıkızık” has been included in the collection by Ministry of Culture and Tourism.
She has participated in workshops and exhibitions organized by Greece – Zervas Art Center.
She has participated the Group exhibitions at Paris – La Galeria Capitale in 2015 and 2016.
She says; “what I recognize, What I come up against and coincidences. First was Gokova fisherman in my paintings, then Gökova women appear in my canvas. Now I paint fig trees also.”
She is a member of Ankara Women Painters Association, United Painters and Sculptors Association and She is a member of board for Keskinok Art Foundation.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Atölye Adresi
Akpınar Mah. 837. Cad. 3/20 Dikmen Ankara
Web

Eposta
ytentimuroglu[at]hotmail.com
Tel
 0542 390 90 76
Sanatçıyı Paylaş