ÜYELERİMİZ

Canan Bayraktar (2)
Canan Bayraktar

ODTÜ Eğitim Fak. 1983 mezunu. 1983-2007 yıllarında TED Ankara Kolejinde Fen Bilgisi öğretmeni olarakçalıştı.Çocuklukta başlayan resim tutkusu; lise-üniversite yıllarında portre-desen,AKM de desen, daha sonraNüzhetİslimyeli, Sabri Akça, Orhan Gürel ve Cezmi Orhan atölye çalışmaları ile devam etti.

Sanatını, doğanın ve insan ilişkilerindeki güzelliklerin bozuluşuna,doğallık ve sadeliğin yitirilişine karşı duruş olarak görüyor VEsevgi,saygı, eşitlik,özgürlük, adalet, hoşgörügibi nice güzeldeğerlerin çoğalması için sanatın gerekliliğini vurguluyor. Sanatı; duyguların,aklın ve insanlıkdeğerlerinin kesiştiği yerde oluşan özgün ve özgür ifade biçimleri olarak tanımlıyor. Meteksandefter kapaklarında 12 adet resimikullanılmaktadır. BRHD ve Suluboya Ressamları Grubu üyesidir. 12 kişisel sergi açmış, birçok karma sergiye katılmıştır. Halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Shegraduatedfrom METU Department of Education in 1983. Shewas a scienceteacher at TED Ankara College in 1983-2007.Sheworked on portraitanddesignswork in highschoolanduniversityyears. Then, shejoinedthestudy in NüzhetIslimyeli, Sabri Akça Orhan Gureland Cezmi Orhan’s workshop..

Perspectiveto her art; standingagainstthedecay of beauty in natureandhumanrelationsandalsonaturalnessandsimplicitylosing.Shefocused on thenecessity of art toincreaselove,equality,freedom, justiceandmanyvaluesShedefines art as orijinal expressionsformed at theintersectionpoint of feelings,mindandhumanityvalues. Her 12 worksareused in Meteksanbookcover.She is amember of BRHD andthewatercoloristgroup.Sheorganized12 solo exhibitionsand has participated in manygroupexhibitions.Currentlyworks in her ownstudio.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web
Sanatçıyı Paylaş