ÜYELERİMİZ

Emin Güler (5)
Emin Güler

10 Mart 1950 yılında Malatya Doğanşehir’de doğdu. 1968 yılında Mersin İlkğretmen Okulu’nu bitirdi ve Denizli’ye öğretmen olarak atandı. Altı yıl Denizli’nin çeşitli kasaba ve köylerinde öğretmenlik yaptıktan sonra, 1974-1975 öğretim yılında Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’ne girdi ve 1978 yılında da mezun olarak yeniden Denizli’ye resim öğretmeni olarak atandı.

1981 yılında ilk kişisel sergisini Denizli İl Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirdi. Bugüne kadar yurtiçi ile dışında otuz beş civarında kişisel, bir o kadar da karma ve grup sergilerine katıldı. Çeşitli yarışmalı sergilere de katılan sanatçı, Unicef Türkiye 1.liği ve Talens boya firmasının açtığı yarışmada mansiyonla ödüllendirildi.

Sanat etkinliklerinin yanı sıra sanat eğitimciliğine de devam eden sanatçı, 2002 yılında Denizli’de, Açı Sanat Galerisi’nin kuruluşunda görev aldı ve Türk resminin çok önemli isimleriyle yurt dışından birçok sanatçının Açı Sanat Galerisi’nde sergilerini gerçekleştirdi.

Sanatçı yurt dışı gezilere katılarak müze ve galerilerde incelemelerde bulundu. Almanya’nın çeşitli kentlerinde kişisel ve grup sergi etkinliklerine katıldı. Ekim 2015’de Floransa Çağdaş Sanatlar Bienaline, Nisan 2016’da Kopenhag Art Nordic 2016 Sanat Fuarına katıldı. Tüm bu etkinlikler sonucunda, dünyanın çeşitli ülkelerinin özel koleksiyonlarında yapıtları bulunan Emin Güler, Türkiye İş Bankası, Esbank, İzmir Resim Heykel Müzesi, Tüyap, Uşak Valiliği ve Kültür Bakanlığı koleksiyonlarında da çalışmaları yer almaktadır. Emin Güler, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesidir.

Bu sanat etkinliklerinin yanında, zaman zaman yerel basında sanatsal veya toplumsal içerikli yazılarla da çalışmalarını farklı boyutlarda sürdürmektedir.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web
Sanatçıyı Paylaş