ÜYELERİMİZ

hülya canbaz (13)
Hülya Canbaz

UPSD ve BRHD üyesi olan CANBAZ, 1982 Yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ndenmezun oldu. Sanat eğitmeni olarak gençleri yetiştirirken, resim çalışmalarına devam etti. Sanatçı ve eğitimci kimliğini taşıyan CANBAZ yurdumuzun başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere değişik illerinde 50’ın üzerinde kişisel sergi açtı. Karma sergilere yapıtlar verdi. Sanat fuarlarına katıldı.
CANBAZ’ın birçok eseri yurtiçi ve yurtdışında özel koleksiyonlarda yer aldı. Onun bazı çalışmaları bienallerde alıcı buldu. Halen Burdur’da yaşamakta ve sanat eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Sulu boyanın soyut yorumcusu olarak tanınır.

CANBAZ, who is a member of UPSD and BRHD, graduated from Gazi University Faculty of Education Painting Department in 1982. She continued to work on painting while she raised young people as art educators.
CANBAZ, which is an artist and an educator, opened more than 50 personal exhibitions in Ankara, Istanbul and Izmir. She gave artifacts to the mixed exhibitions. She participated in art fairs. Many of CANBAZ’s works were featured in private collections both at home and abroad. Some of her works found buyers in biennials.

She currently lives in Burdur and works as an art educator. She is known as the abstract interpreter of watery paint.

Eserleri