ÜYELERİMİZ

akrilik 55x70cm
Lütfiye Yazan

Lütfiye YAZAN, Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu Resim bölümünden 1981 yılında mezun oldu. MEB bünyesindeki okullarda Resim, Grafik Tasarım ve Ayakkabı Tasarım öğretmeni olarak çalıştı.Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Resim İhtisas Komisyonu, Ders Kitaplarını Resimleme ve T.T.K.B.Yayın ve Kültür Dairesi’nde Ders Kitaplarının Resimlerini İnceleme Komisyonu üyesi olarak çalıştı. Ayakkabı ve giysi koleksiyonları hazırladı. Uluslararası ayakkabı tasarım, diploma ve sertifikası bulunan Yazan, 2007 yılında TASEV tarafından Ayakkabı Tasarım Eğitimi için Milano’ya gönderildi. Kurucu başkanlığını da yaptığı Ayakkabı Tasarım Bölümü Eğitim programlarını hazırladı.1998 yılından beri eğitimlerini de yürütmektedir. Kişisel, grup, çok sayıda karma sergi, yurt içi ve yurt dışı sanat çalıştayları ve festivallerine katılan sanatçı, BRHD ve IWS üyesidir. ODTÜ’de, Anadolu Üniversitesi ve Başkent Üniversite’sinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Paterson Museum Art Gallery, Art Factory Silk Art Gallery New Jersey USA’da, Macaristan’da resimleri sergilendi. Ukrayna, Prag, Polonya ve Malezya’da kataloglu sergilerde yer aldı. Eserleri yurt-içi ve yurt-dışı özel koleksiyonlarda, Gaziantep ve Çorum müzesinde bulunmaktadır.Çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmektedir.

She graduated in 1981 from the painting Department of the Girls Technical Higher teacher’s School. She worked as a teacher of painting, graphic design and Shoe Design in schools within the Ministry of Education.Education and Training Board of the Board of painting specialization commission, drawing textbooks and T.T.K.B.She worked as a member of the Commission to review pictures of textbooks in the publication Culture Department.She did shoe and costume designs. Yazan, who has an international shoe design diploma and certificate, was sent by TASEV to Milan in 2007 to study shoe design. The Shoe Design Department, of which he is also the founding president, has prepared training programs. She has also been conducting his training since 1998. She is a member of the BRHD and IWS, and has also participated in several group exhibitions and art workshops. She worked as a part-time lecturer at Metu, Anadolu University and Başkent University. In 2017, she participated in the Thessaloniki Art Workshop.

Her paintings were exhibited at the Paterson Museum Art Gallery, Art Factory Silk Art Gallery New Jersey USA, Hungary. She has appeared in catalogued exhibitions in Ukraine, Prague, Polonya and Malaysia. Her works are in private collections in Turkey and abroad, in the Gaziantep and Çorum museums. She continues her studies in her own workshop.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Atölye Adresi
Güleryüz sok. 35/2 Yukarı Ayrancı/Ankara
Eposta
lutfiyeyzn@gmail.com
Tel
533 360 32 86
Sosyal Medya
Sanatçıyı Paylaş