ÜYELERİMİZ

Ekonomik kriz-35x40 -Akrilik-Karışık teknik-kolaj
Nesrin Ercan

Keskinli sanatçı 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur. Resim yapmaya 1990 yıllarında Ressam Rahmi Pehlivanlı’nın çalışmalarından etkilenerek başlamış ve bu anlamda resme yönelişinde dayısı Pehlivanlı’nın etkisi olmuştur. Yine aynı yıllarda T.M.O. Sanat atölyesine devam etmiş ve Gazi Üniversitesinin o dönemki değerli hocalarından kısa süreli dersler almıştır.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) ve Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesidir.

İlk sergisi 1995 yılında olmak üzere yedi kişisel sergi açmış ve derneklerin düzenlediği birçok karma sergiye katılmıştır

Hiçbir sanatçının etkisinde kalmayarak, kendine özgü üslubuyla eserler veren sanatçının ilk dönem çalışmaları belgesel niteliktedir.

Altı sene kadar Dedeman Sanat Galerisi’nin yöneticiliğini yapmış (1995-2001) ve bu süre zarfında çalışmalarına aralıksız devam etmiştir. Yerli ve yabancı birçok koleksiyonda resimleri bulunmaktadır.

Halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Graduated from Hacettepe University Faculty of Fine Arts; Department of Painting in 2007.
Started to paint in 90s while she was watching and observing her mothernal uncle; a world-wide known painter Rahmi Pehlivanli who deeply affected her to initiate painting. Meanwhile, while she was attending to TMO’s Atelier, she took short-term lectures from teachers of Gazi University.

She has her own style and painting concept. Her first period works regarding to the urban life and near willages of Ankara could be considered as documentary works.

Before university, between 1995 and 2001 , she worked as a manager for Dedeman Art Gallery where she continuously went on her paintings.

She is an active member of United Painters And Sculptors Association (BRHD) and GESAM ( The Association of the Owners of Fine Arts Works of Turkey).

She had her first personal exhibition in 1995. So far; she had 7 personal exhibition and participated many group exhibitions. Her many paintings have been taking place in domestic and foreign collections.

At the present, she makes her works in her atelier.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Atölye Adresi
Refik Belendir Sok.91-2 Yukarı Ayrancı
Ankara
Eposta
ressamnesrin06@gmail.com
Tel
0532 306 67 53
Sanatçıyı Paylaş