ÜYELERİMİZ

nursun sakal (3)
nursun sakal

Nursun Sakal

1971 yılında Ayvalık’ta  doğdu. 1994 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi, Giizel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Prof. Dr. M. Zahit Büyükişleyen atölyesinden mezun oldu. Öğretimi sırasında duvar resmi ve baskı resim çalışmaları  yaptı.

1994 yılından beri resim çalışmalarını  devam ettiren sanatçı çeşitli tasarımlar  da gerçekleştirdi.  Biri yurtdışında olmak üzere on yedi kişisel sergi açtı ve çeşitli karma sergilere katıldı.  Resmi ve özel kurumlarda, yurtiçi ve yurtdışında özel koleksiyonlarda  resimleri bulunmaktadır. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar  Derneği (BRHD) üyesi olan sanatçı halen çalışmalarını Ankara’da  kendi atölyesinde sürdürmektedir.

Born in Ayvalık in 1971. She graduated from department of painting, Workshop by Professor Zahit Büyükişleyen, Faculty of Fine Arts at Hacettepe University. During her studies at university, she made mural paintings and lithographs.

Having continued painting since 1994, the painter has made various designs. She has held seventeen personal exhibitions including one abroad and participated many group exhibitions. Her paintings appear in public and private institutions both at home and abroad. Being a member of Association of United Painters and Sculptors, the painter carries on working at her own studio.

Eserleri