ÜYELERİMİZ

3- DUVARDAKİ CHE tuval üz. kar. 200x65 cm. 2011
Turhan Karayağmurlar

Turhan Karayağmurlar

TURHAN KA.

Asıl adı Turhan Karayağmurlar, 1959 yılında İnegöl’de doğdu. 1985 yılında İzmir’de reklam sektöründe çalışmaya başladı, 1990 yılında çalıştığı reklam atölyesinde kendi çabasıyla resim yapmaya başladı ve hiç ara vermeden devam ediyor. 2001 yılından itibaren işlerini Turhan KA. olarak imzalıyor. Resim eğitimi almadı öğrendiği her şeyi çalışarak, araştırarak deneyerek, yaparak öğrendi.

Dönemsel olarak seriler halinde çalışıyor, son beş yıldır ağırlıklı olarak 2017 yılında bir tesadüf sonucu yapmaya başladığı heykel ve maskları üretiyor. Resme katkısı olduğunu düşündüğü için fotoğraf ile ilgileniyor, özellikle son yıllarda video çekiyor. Youtube’da kendi işlerinin, sergilerinin, görsel medyada tv, lerde çıkan haberlerinin, şiirlerinin olduğu Turhan KA. ismiyle bir kanalı var. Mecmua İstanbul haber ve medya sitesinde kendi deneyimlerinden oluşan sanat yazıları yazıyor.

Karma ve grup sergilerine katıldı kişisel sergiler açtı. Resmi, özel ve müze koleksiyonlarında eserleri bulunuyor. 2008 yılında gelen bir teklifle İstanbul Sürmeli otel ve Vakıfbank Ayvalık sosyal tesisleri odalarına resimler hazırladı.

BRHD üyesi, resim ve farklı çalışmalarını İzmir’de sürdürüyor. Her türlü malzemeyi kullanan bilinen yerleşik kurallardan, sınırlardan hoşlanmayan Turhan KA. sanat anlayışını şöyle tanımlıyor.

”Benim sanatım hiç bilmediğim, fakat bulmak için inatla uğraştığım bir yer”

EN

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Web

Eposta
turhanka5@gmail.com
Sosyal Medya