ÜYELERİMİZ

DUNDEN-BU-GUNE-SEREMONI-70X100-T.U.AKRILIK-2014
Veysel Tacar

1977 yılında Diyarbakır’da doğdum. 1995 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü kazandım. 2000 yılında Edirne ardından Kırıkkale’de. Ankara’da Hasanoğlan Atatürk Anadolu Öğretmen Lisesi’nde ve şu anda da Ankara Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde resim öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesiyim.  
 
    Sanat anlayışımın olgunlaşmasında ‘’Benim için Rönesans’ım dediğim  Van’ın önemli bir yeri vardır. Van’da geçirdiğim bu evrim, hayatımın akışında, yaşantımın biçimlenmesinde etkili olmuştur. Akademinin bana kazandırdıklarıyla doğaya, insanlara estetik bir gözle bakmaya başladım, benim için artık yeni bir yaşam başladı diyebilirim.

               Akrilik çalışmalarımda ‘’Dünden Bugüne Seremoni’’ adını verdiğim bir seriye başladım. Resimlerimde geometrik formlardan, biri olan daire ile bir gözü, sonsuzluğu ve geçmişi; piramitlerle ise değişen zamanı ve anı simgeledim. Geçmişimizi ve günümüzü anlamak için  yaşanılan coğrafyanın ve o coğrafyanın ayrılmaz bir parçası olan havası, kokusu, lezzeti ve tınısının önemli olduğuna inanıyorum. Sosyolojik bağlamda günümüz insanının tek tip olma furyasından arınması gerektiğini düşünüyorum.Halk danslarının kendine has kıyafet, müzik ve hikayeleri ile iç içe bir yaşamında etkileriyle bizi biz yapan yaşamın yansımalarını anlattım.
 
    Resim çalışmalarıma evimdeki atölyemde devam etmekteyim.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eposta
veyseltacar@gmail.com
Tel
05056806035