BRHD – Kurucu Üyeler Yılın Sanat Ödülleri – 1970 yılında Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği’nin kuruluşuna öncülük etmiş kurucu üyeler Turan Erol, Kayıhan Keskinok, Hamiye Çolakoğlu, Fethi Arda, Lütfü Günay, Muammer Bakır, Nevzat Akoral, Osman Zeki Oral ve yine kuruluş döneminde derneğe katkı sunmuş değerli sanatçılar  Adnan TuraniArif KaptanArslan GündaşBurhan AlkarEşref ÜrenFerit ApaFikri CantürkMüşerref KöktürkNazlı EcevitRefik EpikmanŞefik Bursalı ve Turgut Pura adına geleneksel olarak her yıl düzenlenmektedir.  Her yıl alfabetik sıraya göre bir kurucu üyemiz adına düzenlenen organizasyon derneğimizin yaşayan çınarı ilk kurucu başkanımız olması itibari ile ilk yıl Sayın Turan Erol Adına yapılmaktadır. Organizasyonda 4 farklı kategori yer almaktadır.

1.Yılın Sanatçısı Ödülü: 25 yaş ve üzeri sanatçıların katılabildiği bir organizasyondur.

  1. Yılın Genç Sanatçısı Ödülü: 18-24 yaş arası sanatçıların katılabildiği bir organizasyondur.
  2. Geleceğin Sanatçısı Ödülü: 12-17 yaş arası çocuklara yönelik bir organizasyondur.
  3. Onur Ödülü: Sanata katkı sunmuş kişilere yönelik bir organizasyondur.

Son katılım tarihi: Her yıl için 01 Aralık 2021

Ödüle değer görülen sanatçının ilanı ve sergileme: 15 Aralık 2021

Sergileme yeri: Organizasyona katılan başvurular içinden en fazla oyu alan sanatçı sergilemeye değer görülür. Eserler www.brhd.org.tr online sanat galerisinde önceden belirtilen tarihte sergilenir, ödüle değer görülen sanatçıya ayrıca BRHD Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi’nde fiziki sergileme daveti gönderilir. Sanatçının bu daveti kabul etmesi durumunda: Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi Sergileme şartnamesinden sorumlu olur.  Fiziki sergiden yönetim kurulunun seçeceği bir eser derneğe bağış olarak kabul edilir. Bu eserin her türlü kullanım hakkı dernek yönetim kurulunda olur. Farklı tekniklerde – kavramsal nitelikteki eserlerin sergileme ve sunum gereksinimleri doğrudan sanatçıya aittir. Sanatçı eserlerini stüdyo tipi sergi salonunda sergilenecek vaziyette hazırlamalıdır.     

Başvuru işlemleri ve şartlar: Başvurular, www.brhd.org.tr adresinden ilgili bölümdeki yönlendirmelere göre dijital olarak yapılır. Sanatçı o yıl yaptığı çalışmalardan oluşan eserlerini sisteme yükler. Eserlerin dijital hali derneğin web sitesinde yer alan ilgili bölüme belirtilen formatta kaydedilir. Eserler daha önce bir yerde sergilenmemiş, yayınlanmamış ve bir yarışmaya katılmamış olmalıdır.

Boyutlar ve teknik: Serbest; eserlerin fiziki halleri iki veya üç boyutlu ya da kavramsal nitelikte olabilir.  Web sitesine yüklenecek eser formatlarının standardı web sitemizdeki ilgili bölümdedir.

Değerlendirme: Bu organizasyonda ödüle değer görülen sanatçı www.brhd.org.tr adresine yapılan başvurular arasından, internet üzerinden BRHD üyeleri tarafından oylama usulüyle belirlenir.

Ödül: Yılın Sanatçısı ödülünü almaya hak kazanan kişilere plaket takdimi, online sergileme hakkı, BRHD-Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi’nde sergi daveti, BRHD üyelerinden bir sanatçının eseri, ödülü almaya hak kazanan 18 yaşını doldurmuş sanatçı, (dernek tüzüğünde belirtilen yasal yükümlülükleri yerinde ise) derneğe üye olmaya doğrudan hak kazanır.

Katılımcı Listesi >

Katılımcı Listesini Burdan Takip Edebilirsiniz

Adı / Soyadı
.
.
.
.
.

Başvuru Yap >

[contact-form-7 id=”5578″ title=”BRHD ve Kurucu Üyeler Sanat Ödülleri”]