ÜYELERİMİZ

Muharrem Aygün (4)
Muharrem Aygün

Muharrem Aygün

Sanatçı, 1971 yılında Ankara’da doğdu, ilk,  orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümüne girdi. 1995 yılında Prof. Zafer Gençaydın atölye birincisi ve resim bölüm birincisi olarak mezun oldu.

Yapmış olduğu çalışmalar nedeniyle, aynı yıl dalında İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü aldı.  Yirmi iki karma ve Yedi kişisel resim sergilerinde bulundu.  İlk zamanlar çalışmalarında, Anadolu yazmaları ve kilim motiflerine yer verdi. Bu çalışmalarının adını “arkitip şeyler” olarak adlandırdı. Önceleri resimlerinde direkt yazma baskı tekniğini uygularken; 2003 sonrası çalışmalarında motifler sadece sembolik olarak var olmaya devam etti. 2003-2015 tarihleri arasındaki çalışmalarını da “zaman içinde geometri ve orgonometri tadında şeyler” adıyla adlandırmaktadır. 2015 tarihi ve sonrasında “bir dilek tut”, “pARTbaş günlükleri” adlı çalışmalarına yer vermektedir.

Yurt içinde ve dışında özel koleksiyonlarda resimleri bulunmaktadır. Mezuniyet sonrası çeşitli sanat atölyesi ve galerilerinde çalıştıktan sonra, Görsel Sanatlar öğretmenliğine başladı. Öğretmenliği sırasında tiyatro ve yaratıcı drama çalışmalarında da bulunarak çok yönlü sanat yaşamına devam etmektedir. Sanat yaşamı esnasında, resim yarışmalarında jüri ve çalıştaylarda katılımcı sanatçı olarak görev almıştır. Birçok sivil toplum kuruluşları üyesi olan sanatçı, aynı zamanda BRHD üyesidir.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eposta
maygun0658@gmail.com
Tel
0505 706 96 77
Sosyal Medya