ÜYELERİMİZ

Zeynep Işık Kural (4)
Zeynep Işık KURAL

Zeynep Işık Kural

1965 yılında Niğde’de doğdu. ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun olarak Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.’da çalışmaya başladı. 2012 yılında  resim çalışmalarına ilk olarak Orhan Gürel atölyesi ile adım attı, sonrasında Sait Günel atölyesi ile devam etti.

Uluslararası Suluboya Derneği (IWS) üyesi olan Zeynep Işık Kural, Derneğin karma sergilerinin yanısıra, yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldı. İlk kişisel sergisini İstanbul Balat Kültür Evi’nde 2017 yılında açtı. İkinci kişisel sergisini 10 Mart 2020 tarihinde ANKÜSEV’de gerçekleştirdi. Pandemi döneminde sanal sergiler de düzenledi. Son olarak 24 Aralık 2022 tarihinde, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde,  Prof. Dr. Zuhal Arda ile İkimizin Gözüyle adlı ortak bir sergi açtı.

Zeynep Işık Kural çalışmalarını, Instagram kişisel hesap adresi olan Zeynepisikkural.paintings üzerinden paylaşmaktadır.

She was born in Niğde in 1965. After graduating from METU Political Science and Public Administration in 1988 she has started working at Vakifbank. In 2012, she first started her painting studies with the Orhan Gürel workshop, and then continued with the Sait Günel workshop.

Zeynep Işık Kural, a member of the International Watercolor Association (IWS), participated in group exhibitions in Turkey and abroad, as well as group exhibitions of the Association. She opened her first personal exhibition at Istanbul Balat Culture House in 2017. She held her second solo exhibition at ANKÜSEV on March 10, 2020. She also organized virtual exhibitions during the pandemic period. On December 24, 2022, at Çankaya Municipality Doğan Taşdelen Contemporary Arts Center,  she opened a joint exhibition with Prof. Dr. Zuhal Arda called “The Eyes of Our Two”.

Zeynep Işık Kural shares her works on Zeynepisikkural.paintings, her Instagram personal account address.

Eserleri

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sosyal Medya