ÜYELERİMİZ

Ümit İçduygu (9)
Ümit İçduygu

İzmir’de doğdu. 1988 yılında, Ankara Türk-Amerikan Kültür deneğinde Lütfü Günay’ın öğrencisi olarak resim çalışmalarına başladı. Orhan Çetinkaya, Kayıhan Keskinok ve Hüseyin Yıldırım ile çalışmalarına devam etti. 2013 yılında ABD’nin Texas Eyaletinde Richland College’de Mr.Benson yönetiminde “Figurative Drawing” Sertifika programını başarı ile tamamladı.

Halen Ankara’da kendi atelyesinde resim çalışmalarını devam etmektedir. BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği) üyesidir. Resimleri, Yurtiçinde bir çok karma sergi ile Yurtdışında Avusturya, Fransa, Kırgızistan, Kıbrıs’daki karma sergilerde yeralmış olup, 5 adet de kişisel sergi açmışdır.

Born in Izmir, Turkey, she has started her earlier arts training under the supervision of painter Mr. Lutfu Gunay. Her inline training was carried on by acclaimed painters; Orhan Cetinkaya, Kayihan Keskinok and Huseyin Yildirim. In 2013, she has attended the “Figurative Drawing” certificate program of Dr. Robert D. Benson at Richland College of Temporary Arts in Texas, USA.

She continues her painting career at her own studio in Ankara. She’s a member of the Unified Painters and Sculpters Association. Her paintings were displayed across many local and international arts exhibitions in Austria, France, Kyrgyzstan and Cyprus. She has attended five personal painting exhibitions under her name, since.

Eserleri

Sanatçıyı Paylaş